Kronika 2017

 

 

WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY -  ROK 2017

zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 • 28 STYCZNIA o godz. 7:00 w naszej kaplicy celebrował Mszę św.o. Amedeo Cencini FdCC. Następnie miałyśmy okazję spotkać się z Nim i porozmawiać, na tematy związane z formacją zakonną w naszej rozmównicy. Ojciec Amedeo jest znanym i cenionym na całym świecie włoskim formatorem.
 • 5 LUTEGO odeszła do domu Ojca nasza najstarsza siostra JOANNA HELENA GORYL. Przeżyła 88 lat, w tym profesji zakonnej  60 lat. Była osobą pełną nadziei, pogodną, radosną, wrażliwą o ciepłym usposobieniu, troskliwą, usłużną, ofiarną, o wielkiej prostocie i oddaną wspólnocie. W życiu wewnetrznym bardzo ceniła sobie więź z Trójcą Świętą. Bliska była Jej  Maryja, ze szczególnym swoim rysem Służebnicy Pańskiej. Pogrzeb s. Joanny odbył się dnia 8 lutego - (zobacz galerię)
 • 6 MARCA po 4 miesiącach zmagania się z chorobą nowotworową, odeszła do domu Ojca nasza droga siostra ANNA BIERNAT. Przeżyła 74 lata, w tym profesji zakonnej 50 lat. Należała do osób, które mimo przeciwności, zmagania i choroby nie poddają się, nie tracą nadziei i ufności, w Bożą opiekę, pomoc i prowadzenie. S. Anna była osobą troskliwą, wyrozumiałą, pełną pogody ducha, uczynną i o wielkiej miłości do Kościoła, Zakonu i wspólnoty. Pogrzeb s. Anny odbył się 10 marca - (zobacz galerię)
 • 24 MARCA przypadał w naszej wspólnocie kwartalny dzień pokuty (kolejne: 24.06.;24.09.;24.12.), który związany jest z całodobową adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz nieustanną modlitwą wynagradzającą i dziękczynno - błagalną w intencji całego świata, Kościoła i naszej Ojczyzny.
 • 20 i 27 KWIETNIA dzięki naszym Braciom Franciszkanom miałyśmy okazję przenieść się na "chwilę" do Ziemi Świętej. Dwaj Bracia pokazali nam zdjęcia i opowiedzieli o wybranych miejscach, po których chodził nasz Pan Jezus Chrystus - (zobacz galerię)
 • 3 MAJA i 16 LIPCA świętowałyśmy jubileusz 25 - lecia ślubów zakonnych naszych dwóch sióstr ze wspólnoty. Jubileusz jest zawsze czasem szczególnej modlitwy, ale też wdzięczności i wielkiej radości dla Siostry Jubilatki, jak i dla całej wspólnoty zakonnej i całego Kościoła.
 • 7 CZERWCA zostały nam przekazane od Sióstr Albertynek relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego - (zobacz galerię)
 • 7 i 14 CZERWCA  w naszej klasztornej kaplicy o godz. 7.00 została odprawiona Msza św. prymicyjna dwóch naszych Braci Franciszkanów (OFM Conv), tegorocznych NEOPREZBITERÓW: o. Bartłomieja i o. Wojciecha - (zobacz galerię)
 • 21 CZERWCA  - sakra biskupia o. Edwarda Kawy w Katedrze Lwowskiej. Na tą szczególną uroczystość wykonałyśmy mitrę dla nowego Biskupa - (zobacz galerię)
 • W dniach 25.06. - 02.07. przeżywałyśmy w naszej wspólnocie rekolekcje, które prowadził dla nas o. Mateusz Stachowski OFM Conv z prowincji gdańskiej - (zobacz galerię)
 • 24 LIPCA spóźniony gość - jeż - (zobacz galerię)
 • W dniach 2 - 10.08.  w naszym kościele przeżywałyśmy nowennę przed Uroczystością św. Klary z Asyżu naszej założycielki. Każdego dnia o godz. 17.00 była Msza św. oraz modlitwy nowennowe. 11 sierpnia obchodziłyśmy UROCZYSTOŚĆ ŚW. KLARY Z ASYŻU podczas Mszy św. modliłyśmy się szczególnie za naszych dobroczyńców, nasze rodziny, przyjaciół i czcicieli św. Klary oraz za pracowników TV, którym patronuje Święta z Asyżu - (zobacz galerię)
 • 27 - 29 SIERPNIA: SZUKANIE BOŻEGO OBLICZA unum necessarium - taki tytuł nosiła sesja rekolekcyjna w ramach SZKOŁY LECTIO DIVINA, którą dla naszej wspólnoty przygotował i poprowadził ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD w Krakowie. Był to czas szczególnego zasłuchania się w Słowo Boże razem z Marią i Martą (Łk 10, 38-42) - (zobacz galerię)
 • LIPIEC / SIERPIEŃ - to czas odpoczynku i letnich spacerów - (zobacz galerię)
 • 6 WRZEŚNIA odwiedziny gości z Włoch, naszych 2 współsióstr klarysek i franciszkanina OFM Conv - (zobacz galerię)
 • 10 WRZEŚNIA odwiedzili naszą wspólnotę s. Briege McKenna OSC i o. Kevin. W niedzielny poranek wygłosili dla nas konferencję o żywej obecności i działaniu Jezusa, charyzmacie uzdrawiania i posłudze modlitwy wstawienniczej. Później uczestniczyliśmy w Eucharystii, a następnie w adoracji i modlitwie wstawienniczej, którą posługiwali s. Briege i o. Kevin - (zobacz galerię)
 • W dniach 19.10. - 26.10. przeżywałyśmy w naszej wspólnocie II - ą serię rocznych rekolekcji, którą poprowadził dla nas ks. Tadeusz Skrzypczyk z Żor duchowy opiekun Wspólnoty Życia w Maryi Magnificat - (zobacz galerię)
 • 10 LISTOPADA rozpoczęła się nowenna do bł. Salomei przed uroczystym rozpoczęciem JUBILEUSZOWEGO ROKU 750 - lecia JEJ NARODZIN DLA NIEBA
 • 18 LISTOPADA po Mszy św. nowennowej można było przeżyć razem z nami TRANSITUS - nabożeństwo przejścia z ziemi do nieba bł. Salomei.
 • 19 LISTOPADA  w naszym kościele było ŚWIĘTO BŁ. SALOMEI, które jednocześnie rozpoczęło obchód JUBILEUSZOWEGO ROKU 750 - lecia NARODZIN DLA NIEBA BŁ. SALOMEI. Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył o. bp Damian Muskus OFM (zobacz galerię)
 • 30 LISTOPADA w naszym kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, obchodziłyśmy UROCZYSTOŚĆ odpustową. Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski (zdjęcia i homilia na: www.diecezja.pl)

 

Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:
Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
kom. 601 727 287
klaryski@klaryski.pl