Kronika 2019

WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY -  ROK 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

STYCZEŃ

 • 6.01. tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.00 modliłyśmy się wspólnie z naszymi Braćmi z Seminarium OFMConv z Krakowa
 • 29.01.  na wspólnej Mszy św. o godz. 17.00 byli obecni klerycy z WSD Kraków (rocznik św. Zygmunta Gorazdowskiego). Po Mszy św. w naszej rozmównicy było spotkanie i wspólne kolędowanie

LUTY

 • 2.02. razem z całym Kościołem obchodziłyśmy uroczyście Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za modlitwy, pamięć i życzenia skierowane do nas w tym dniu.
 • 4.02. nasza wspólnota przekazała pierwszy raz w tym roku kolejne relikwie bł. Salomei. Tym razem miejscem czci Jej relikwii stała się Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych. Relikwie odebrał Proboszcz parafii ks. Jerzy Mondel SCJ.Cieszymy się bardzo, że  kult naszej Błogosławionej rozwija się i umacnia, mimo zakończonego Roku Jubileuszowego.

MARZEC-MAJ

 • 13 marca przekazane zostały relikwie Bł. Salomei, m.in. do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Filomeny w Gniechowicach oraz kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Domu Braci Norbertanów III Zakonu w Strzegomianach. Coraz częściej pierwsza klaryska polska proszona jest o wstawiennictwo: u uproszenie czystości przedmałżeńskiej dla młodzieży, o czystość serc dla ludzi młodych... Błogosławiona czystego serca niech wstawia się za wszystkimi, którzy proszą Boga o potrzebne łaski.
 • 20 marca relikwie Bł. Salomei trafiły do parafii Bł. Edmunda Bojanowskiego i Św. Antoniego Padewskiego w Rumii.
 • w dniach 18-21 kwietnia razem z całym Kościołem obchodziłyśmy święte Triduum Paschalne. W niedzielę Zmatrwychwstania gościłyśmy Ojca Prowincjała naszej Krakowskiej Prowincji Franciszkanów Konwewntualnych, Ojca Mariana Gołąba. Odwiedzili nas również Bracia Franciszkanie z Oxfordu.
 • 21 maja odbywa się w naszym Klasztorze nabożeństwo ku czci św. Jana Nepomucena. Na wirydarzu klasztornym, jeszcze w roku 1733, ksieni Teofila Salomea Krasińska poleciła umieścić figurę świętego Męczennika. Wizerunek Świętego został uwieczniony w jednej klasztornej celi. Modlimy się za Jego przyczyną o duchowe dary dla naszych spowiedników.

CZERWIEC

 • W dniach od 5 do 13 czerwca przeżywałyśmy we Wspólnocie rekolekcje o tematyce biblijno-franciszkańskiej.
 • W tym miesiącu w sposób szczególny polecamy Najświętszemu Sercu Jezusa ludzi młodych. Przez wstawiennictwo pierwszej polskiej klaryski, Salomei - Błogosławionej czystego serca prosimy Boże Serce o czystość serc dla młodych, o dostrzeżenie przez nich piękna przyrody (na wzór świętego Franciszka :), o wewnętrzną wolność od świata wirtualnego, a także o zdolność do prawdziwych spotkań i o głęboką duchową radość. Młodzi, pamiętamy o Was!
 • 29 czerwca, uroczystość Świętych Piotra i Pawła, to odpust w naszej Parafii. Modlitwą ogarniamy Księdza Proboszcza Jana Machniaka oraz wszystkich Parafian.   Świętych Apostołów prosimy o to, by wstawiali się za Papieżem Franciszkiem i by wyjednali wiele łask dla Kościoła, zwłaszcza dla obojętnych na głos Boga, jak również dla cierpiących i prześladowanych. Nie zapominamy też o solenizantach...

LIPIEC

 • W tym miesiącu w Najdroższej Krwi Chrystusa zanurzamy cały świat prosząc Zbawiciela o światło i miłosierdzie.
 • 10 i 27 lipca, przez wstawiennictwo świętej Weroniki Giuliani i błogosławionej Marii Magdaleny Martinengo prosiłyśmy Boga o szczególne błogosławieństwo dla naszego Zakonu.
 • Kilkakrotnie w naszej rozmównicy gościłyśmy młodzież oazy III stopnia z różnych części Polski i dzieliłyśmy się przeżywaniem naszego charyzmatu.
 • 23 lipca polecałyśmy Bogu Europę prosząc o powrót do jej chrześcijańskich korzeni i o odkrycie na nowo piękna życia sakramentalnego.
 • 24 lipca, we wspomnienie Świętej Kingi, łączyłyśmy się duchowo z naszymi siostrami w Starym Sączu, Miedniewicach, Skaryszewie, Sitańcu i Sandomierzu

SIERPIEŃ

 • 2 sierpnia, Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, jest dla nas bardzo ważnym dniem - dziś cieszymy się, że Maryja Niepokalana zechciała przyjąć nasz Zakon pod swoją szczególną opiekę. Porcjunkula ("maleńka cząsteczka") jest miejscem powstania Zakonu franciszkańskeigo i klariańskiego. Dziś również rozpoczynamy NOWENNĘ KU CZCI ŚWIĘTEJ KLARY Z ASYŻU. A w klasztorze cieszymy się ceremonią obłóczyn siostry Natalii...
 • 11 sierpnia to dzień Uroczystości świętej Klary. O godzinie 17 będziemy polecać Bogu wszystkich związanych ze środkami masowego przekazu (twórców i odbiorców), ponieważ Święta Klara jest ich patronką.

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Opublikowano 10 sierpnia 2019 r.
Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:
Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
klaryski@klaryski.pl