Kronika 2019

WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY -  ROK 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

STYCZEŃ

  • 6.01. tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.00 modliłyśmy się wspólnie z naszymi Braćmi z Seminarium OFMConv z Krakowa
  • 29.01.  na wspólnej Mszy św. o godz. 17.00 byli obecni klerycy z WSD Kraków (rocznik św. Zygmunta Gorazdowskiego). Po Mszy św. w naszej rozmównicy było spotkanie i wspólne kolędowanie

LUTY

  • 2.02. razem z całym Kościołem obchodziłyśmy uroczyście Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za modlitwy, pamięć i życzenia skierowane do nas w tym dniu.
  • 4.02. nasza wspólnota przekazała pierwszy raz w tym roku kolejne relikwie bł. Salomei. Tym razem miejscem czci Jej relikwii stała się Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych. Relikwie odebrał Proboszcz parafii ks. Jerzy Mondel SCJ.Cieszymy się bardzo, że  kult naszej Błogosławionej rozwija się i umacnia, mimo zakończonego Roku Jubileuszowego.

MARZEC-MAJ

  • 13 marca przekazane zostały relikwie Bł. Salomei, m.in. do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Filomeny w Gniechowicach oraz kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Domu Braci Norbertanów III Zakonu w Strzegomianach. Coraz częściej pierwsza klaryska polska proszona jest o wstawiennictwo: u uproszenie czystości przedmałżeńskiej dla młodzieży, o czystość serc dla ludzi młodych... Błogosławiona czystego serca niech wstawia się za wszystkimi, którzy proszą Boga o potrzebne łaski.
  • 20 marca relikwie Bł. Salomei trafiły do parafii Bł. Edmunda Bojanowskiego i Św. Antoniego Padewskiego w Rumii.
  • w dniach 18-21 kwietnia razem z całym Kościołem obchodziłyśmy święte Triduum Paschalne. W niedzielę Zmatrwychwstania gościłyśmy Ojca Prowincjała naszej Krakowskiej Prowincji Franciszkanów Konwewntualnych, Ojca Mariana Gołąba. Odwiedzili nas również Bracia Franciszkanie z Oxfordu.
  • 21 maja odbywa się w naszym Klasztorze nabożeństwo ku czci św. Jana Nepomucena. Na wirydarzu klasztornym, jeszcze w roku 1733, ksieni Teofila Salomea Krasińska poleciła umieścić figurę świętego Męczennika. Wizerunek Świętego został uwieczniony w jednej klasztornej celi. Modlimy się za Jego przyczyną o duchowe dary dla naszych spowiedników.

 

 

 

 

 

     

 

Opublikowano 8 maja 2019 r.
Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:




Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
klaryski@klaryski.pl