Kronika 2021

WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY

 

STYCZEŃ 2021

 

  • Nowy Rok polecamy Maryi prosząc Ją, aby czuwała nad Kościołem Świętym w trudnym, ale i pełnym nadziei czasie. O godzinie 10.00 hymnem do Ducha Świętego O Stworzycielu rozpoczęłyśmy Eucharystię w intencji: o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla Rodziny franciszkańskiej, którą jak zwykle celebrowali Ojcowie Kapucyni z Loretańskiej. Potem kolędowanie ku czci Dzieciątka Jezus i Świętej Bożej Rodzicielki dopełniło radości ostatniego dnia Oktawy Bożego Narodzenia. 
  • Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o błogosławiony Rok dla: Ojca Świętego, naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Kapłanów, naszych Przyjaciół i Dobroczyńców i dla całego Kościoła.
  • 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego dziękowałyśmy Panu za dar Wcielenia Syna Bożego wraz z Braćmi Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Krakowie. Oprawę muzyczną Mszy świętej o godzinie 10.00 przejął zespół Fioretti. Tradycyjnie po Eucharystii nastąpiło w kościele wspólne kolędowanie.
  • 9 stycznia wysłuchałyśmy kolejnej konferencji na dzień skupienia wygłoszonej przez ks. Bogusława Kastelika (z diecezji bielsko-żywieckiej), noszącej tytuł: Zorientowani na Boga.
  • 13 stycznia relikwie Błogosławionej Salomei zostały przekazane parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, na ręce ks. Grzegorza Gugi.
  • W dniach 18-25 stycznia prosimy Jezusa Chrystusa o wypełnienie się Jego modlitwy: ABY BYLI JEDNO, JAK TY, OJCZE WE MNIE, A JA W TOBIE.
  • 19 stycznia powierzałyśmy Panu intencje czcicieli Błogosławionej Salomei oraz polecających się Jej wstawiennictwu.

LUTY 2021

  • 2 lutego, w Dzień Życia Konsekrowanego pragniemy z serca podziękować wszystkim Wam, Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy naszej Wspólnoty za pamięć modlitewną, życzenia i dobre słowa. Radość z daru konsekracji jest też zobowiązaniem - pamiętamy o Was każdego dnia w Tym, który jest Życiem i który nieustannie Życiem obdarza - Jezusie Eucharystycznym, wypełniając tak nasze kontemplacyjne powołanie i apostolstwo przez modlitwę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 9 lutego 2021 r.
Powered by CuteNews


Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:

Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
klaryski@klaryski.pl