Kronika - kwiecień 2022

09. 04. O godz. 17. 00 dla naszej Wspólnoty konferencję wprowadzającą w dzień skupienia poprowadził o. Rafał Bendkowski OFMConv.

10. 04. W Niedzielę Palmową nasza Wspólnota przeżywała dzień skupienia. Na zakończenie dnia o godz. 19.00 uczestniczyłyśmy w nabożeństwie ku czci św. Klary  na pamiątkę jej obłóczyn.

14. 04. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęłyśmy celebrację Świętego Triduum Paschalnego. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 17. 00. W tym dniu w szczególny sposób dziękowałyśmy Bogu za dar Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godz. 23.00 nasza Wspólnota zgromadziła się na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Trwając na modlitwie, rozważałyśmy trudy i cierpienia, które nasz Pan, Jezus Chrystus poniósł dla naszego zbawienia.

15. 04 Wielki Piątek Męki Pańskiej   0 godz. 15.00 rozpoczęłyśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.Włączając się w inicjatywę: „Zatrzymajmy wojnę wołając o miłosierdzie”, modliłyśmy się o pokój na Ukrainie.  O godz. 16.00 rozpoczęła się celebracja Liturgii Męki Pańskiej, a po niej adoracja przy Grobie Pańskim.

16. 04. W Wielką Sobotę trwałyśmy razem z Maryją na modlitwie. O godz. 19.00 rozpoczęłyśmy celebrowanie Wigilii Paschalnej. Ogromna radość wyzwoliła się w naszych sercach, gdy został wniesiony Paschał i rozległ się śpiew Exultetu. Alleluja! Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!!!

17. 04. O godz. 6.00 rano procesja rezurekcyjna rozpoczęła uroczystą Mszę Św. Zmartwychwstania Pańskiego. Razem z wschodzącym słońcem wielbiłyśmy Chrystusa Zmartwychwstałego.

19.04. W tym dniu o godz. 18.00 w naszym kościele była sprawowana Msza św. ku czci bł. Salomei. Na zakończenie Mszy Św. O. Gwardian Piotr Cuber przekazał na ręce Ks. Proboszcza Bernarda Kasprzyckiego relikwie bł. Salomei do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

 

 

Opublikowano 26 kwietnia 2022 r.
Powered by CuteNews

Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas: